Jenson Bascome *File photo
Jenson Bascome *File photo

Results

Deloitte Open Tennis Tournament - held at Pomander Gate Tennis Club. 

Day 4

Chris Weeks defeated Nicholas Butterfield 6-2, 6-1

Jenson Bascome defeated Luke Stirling 6-0, 6-0

Gavin Manders defeated Luke Stirling 6-0, 6-0

Mahir Wagh defeated Charlie Boyle 6-4, 6-3

Roger Marshall & Dean Mello defeated Tanner & Charlie Boyle 3-6, 6-3, 10-1

Damien Smith & Nick Thuell defeated Hugh Seymour & Kyle Williams 6-7(3), 7-5, 10-1

Gavin Manders & Jenson Bascome defeated Nick Line & William Way 6-1, 6-3

Tyler Irby & Mahir Wagh defeated David Leader & Daniel Marshall  6-0, 6-1

Nicholas Butterfield & Freddie Wade defeated Denton Leader & Darion Thomas 1-6, 6-4, 14-12

Kirstin Saltus defeated Rebecca Tobin (Default)

Erika Bove & Trey Mallory defeated Maria Ramirez & Andre Moolman 3-6, 6-2, 10-8

 

Day 3

Billy Boyle defeated William Way 6-4, 6-0

Nick Lines defeated David Jenkins 6-4, 7-5

Gavin Manders defeated Connor Anderson 6-1, 6-2

Courtland Boyle defeated Damien Smith 6-2, 6-2

Mahir Wagh defeated David Thomas (Default)

Charlie Boyle defeated Trey Mallory 4-6, 6-2, 10-7

Luke Stirling defeated John Masters 6-2, 6-4

Ben Lines & Trey Mallory defeated Dominic & Tucker Powell 6-4, 6-4

Dylan Powell & Luke Stirling defeated John Masters & Weston Hatfield 6-2, 7-5

Charmaine Thomas defeated Lauren Way 6-3, 7-5

Kaylah Ming defeated Esiah Lister 6-2, 6-0

Wendy Lawrence & Charmaine Thomas defeated Maria Ramirez & Kaila Harvey 6-2, 6-2

Matt & Jen Gaarder-Wang defeated Kirstin Saltus & Chris Weeks 6-7(4), 6-2, 10-4

 

Day 2

Damien Smith defeated Dylan Powell 6-1, 6-0

David Jenkins defeated Pierre Boudron 6-0, 6-3

Andy Bray defeated Wilf Gonsalves 6-1, 6-0

Ben Jones defeated David Leader 6-3, 6-3

Hugh Seymour defeated Evan Heyliger 6-1, 6-4

John Masters defeated Ben Lines 6-0, 6-0

Luke Stirling defeated Scott Redmond 6-1, 6-2

Freddy Wade defeated Paul York (walkover)

Dylan Powell defeated Amir Thomas 6-2, 6-4

Tyler Irby defeated Dennis Harris 6-3, 6-3

Nick Lines & William Way defeated Jeremy Cumbermack & Brent Smith 6-4, 7-6(8)

Denton Leader & Darion Thomas defeated Scott Redmond & Jay Wagh 6-0, 6-3

Dylan Powell & Luke Stirling defeated Ben Jones & Amir Thomas 6-0, 6-3

Kaylah Ming defeated Jen Gaarder-Wang 6-4, 6-4

Esaihh Lister defeated Carleigh Moore 2-6, 6-3, 7-3

Lauren Way defeated Midge Oliver 7-6(5), 5-7, 10-7

Imani Phillips defeated Maria Ramirez 6-1, 6-2

Kaylah Ming & Imani Phillips defeated Maria Ramirez & Kaila Harvey 6-3, 6-3

 

Day 1

Connor Anderson defeated Dennis Harris 6-2, 6-2

Matt Gaarder-Wang defeated Jeremy Cumbermack 6-3, 6-2

Courtland Boyle defeated Nick Thuell 6-3, 6-0

Billy Boyle defeated Tanner Boyle 7-5, 6-3

Andy Bray defeated Paul York (Default)

Nick Lines defeated Stephane Duberger 7-5, 6-2

Wilf Gonsalves defeated John Masters 6-2, 6-1

William Way defeated John Johnston 6-2, 6-4

Luke Stirling defeated Charlie Boyle 6-1, 6-3

Mahir Wagh defeated Tyler Irby 6-4, 7-6(3)

Ben Lines defeated Chris Bardgett 6-2, 7-5

Scott Redmond defeated John Gibbons 1-6, 6-3, 10-4

Ben Jones defeated Burton Butterfield 6-1, 6-1

Freddy Wade defeated Jay Wagh 6-0, 7-5

Evan Heyliger defeated Sam Thomsen 6-3, 6-4

David Leader defeated Connor Anderson (Default)

Hugh Seymour defeated Ian Anderson 7-5, 6-0

Amir Thomas defeated Derek Tucker 6-2, 6-1

Dylan Powell defeated Nick Cooper 6-4, 6-1

Tyler Irby defeated Tucker Powell 6-0, 6-0

Courtland Boyle & Billy Boyle defeated Andre Moolman & Michael Toyer 2-6, 6-3, 6-3